uudised header 1130x300

Eesti keeles rus eng

Eesti Toidumess - Sööma! ja Eesti Automess - Sõidame! toimumise aeg ja koht

Reede ja laupäev, 3.-4. mai 2019, Tallinna Lauluväljak, kell 11-20, sissepääs tasuta

Esitleja

Messi esitleja

Suurtoetaja

Uudised & teated

Vello Vaher sai uued hambad


Fotol: Vello hammaste vahetuse protseduur kestis kokku 9 päeva, kulud summas 4200 eurot kandis Ameerika telekanal

01.04.2017 - Eesti Toidumessi pressiinfo

Eesti esiakrobaat Vello Vaher, kelle viimase aja leivanumbriks on hammastega rippumine, lasi paigaldada uued ja vastupidavad hambad. Vello üritab hammastega kestvusrippumises püstitada nii Guinnessi kui maailmarekordit Tallinna Lauluväljakul 5.-6. mail toimuval Eesti Toidumessil - Sööma!

Vello Vaher: "Olen hammaste abiga rippunud terve oma elu ja nad kulusid ära. Hambad on mulle töövahendiks nagu näiteks bussijuhile käed, need peavad olema heas korras ja vastupidavad. Õnneks sisaldas eelmisel aastal American Talenti telesaates osalemise leping eduka esinemise ja kõrgete reitingute korral õigust saada telekompanii kulul üks korralik terviseparandamise protseduur. Teised artistid valisid eneseturgutamiseks valdavalt spaad, massaaži ja kuppude panemise, mina otsustasin uute hammaste kasuks. Kuna hammastega rippumist tuleb mul teha ilmselt elu lõpuni, siis oli mõistlik valida kohe kõige vastupidavamad ja samas ka kaunimad. Lasin paigaldada kuldhambad, kusjuures kuld oli mul endal olemas. Kullast hambad on igavesed, kestavad põlvest põlve ja ka rahaliselt suureneb nende väärtus aja jooksul oluliselt. Vanemad inimesed mäletavad, et näiteks vene ajal oli lausa auasi kuldhambaid kanda ja igaüks seda endale lubada ei saanud. Kui pensionipõlves peaksin puudust kannatama või tekib soov pikemaks ajaks Kariibi mere kruiisile minna, siis lasen hambad kasvõi ükshaaval välja tõmmata, kuld oma väärtust aja jooksul ei kaota!"

vellohambad

Vello kavandatavat Guinnessi rekordi katset võib aga ohustada rekordite Londoni peakorterist täna saabunud teatis, mille kohaselt on kunsthammastega rippumine juba alates 1965. aastast võrdsustatud rinnaimplantaatidega missivõistlusel osalemise keeluga. Ajast ja arust seadusesätte kohaldamise üle otsustab Eesti Toidumessi esildise alusel Guinnessi rekordite erikomisjon, otsusest antakse teada 30. aprillil.

Lisainfo: Eesti Toidumessi pressiteenistus, info@toidumess.ee

Vello 4