kkk header 1130x300

Eesti keeles rus fin eng

Eesti Toidumess - Sööma! toimumise aeg ja koht

Reede ja laupäev, 5.-6. mai 2017, Tallinna Lauluväljak, kell 11-18, sissepääs tasuta

Esitleja

Messi esitleja

Suurtoetaja

KKK

Palju maksab Eesti Toidumessi pilet?
- Sissepääs on kõigile tasuta.

Kus asuvad parklad ja kas parkimine on tasuline?
- Messikülastajate parkimist korraldab Tallinna Lauluväljak, parkimise päevapileti maksumus on 3€. Külastajate parklad asuvad Laukuväljaku Lasnamäe, Tiigi ja Oru väravates. Külastajate parkimise lisainfo: info@lauluvaljak.ee, 6112102. Eksponentide parkimise korraldab messi korraldaja, parkimine on tasuline. Lisainfo: parkla@toidumess.ee, 515 7507 (Aivo Halanurm).

Kus asub lähim pangaautomaat?
- Swedbanki sularahaautomaat asub messialas eksponentide parklas, Oru värava poolses küles. 

Kus asuvad tualetid ja kas need on tasuta?


- Tualetid ja kätepesujaamad asuvad messialas Kemmerlingi alleel ning nende kasutamine on tasuta. Ainult lastele ja nende vanematele ettenähtud tualetid asuvad ka mängumaal. Invatualetid asuvad messialas Kemmerlingi alleel ja ka mängumaal lastetualettide alas.

Enne sööki pestake käsi, kus asub kätepesukoht?
- Käsi saab tasuta pesta messialas suures kätepesujaamas Kemmerlingi alleel. 

Kas koertega messialale pääseb?
- Jah, kuid peate hoolitsema selle eest, et teie lemmikloom oleks teistele külastajatele ohutu ja koristama oma lemmiklooma väljaheited.


Kas kõike toimuvat on lubatud pildistada ja filmida?- Jah, kuid messialal salvestatud materjali kommertseesmärkidel kasutamiseks on vaja küsida messi korraldajalt kirjalik luba.
Selleks pöörduge messi infopunkti, kirjutage info@toidumess.ee või helistage messi infotelefonile 554 3000.

Kas messialal on ka toitlustus ja tutvustatavat toidukaupa saab ka kaasa osta?
- Jah, see ongi eesti Toidumessi üks oluliisi eesmärke - pakkuda kulinaarseid naudinguid. Messi erinevatel teema-aladel toimuvad degustatsioonid ja kaasamüük.

Kas oma söögi ja joogiga messialale pääseb?


- Kaasavõetud söögi ja joogi messialal tarbimine ei ole viisakas. Messi korraldajad teevad aasta jooksul tööd selleks, et külastajatel oleks kõike head ja paremat võimalik kohapeal maitsta ja nautida ning et sissepääs messile oleks kõigile tasuta. Restoranidel ja muudel toidupakkujatel on õigus kohapealt mittesoetatud söögi- või joogikraamiga konkreetse restorani/söögipakkuja klientide istekohad hõivanutel nõuda nende platsilt lahkumist ja vajadusel pöörduda messi turvatöötajate poole. Avalikult kanget alkoholi ja kodust kaasavõetud alkohoolseid jooke tarbivatel külastajatel palutakse koheselt selline tegevus lõpetada, keeldumise või sellise tegevuse teistkordsel ilmnemisel palutakse sellistel külastajatel messialalt lahkuda, messile saabumise kulusid hüvitamata.

Kas messialal on ka laste mängumaa?
- Eesti Toidumess on koguperesündmus ja seepärast oleme messialale rajanud ka suure mängumaa, mis asub Tiigi ja Mere värava vahelisel alal.

Kui festivalialal juhtub terviserike või õnnetus, kas helistan 112?

- Ei, sest kiireimat esmaabi annab messi arst. Kiirabi väljakutse teeb vajadusel messi arst Mare Liiger, kelle juhitav meditsiiniteenistus asub Lauluväljaku hoone 1. korrusel siseruumis, Oru värava poolses osas. Arstiga saavad kohest ühendust kõik turva- ja politseitöötajad, korraldajad ja messi infopunkt (Infotelefon 554 3000).

Kus asub turvateenistuse ja politseipunkt?
- Turva- ja politseipunkt asuvad kõrvuti meditsiiniteenistusega Lauluväljaku hoone 1. korrusel, Oru värava poolses osas.

Kuidas saab infot kaotatud asjade kohta? 
- E-mail: info@toidumess.ee, Eesti Messide infotelefon: 554 3000.

Kuidas ja kuhu toimub valesti pargitud sõidukite teisaldamine?

- Parkimiskorraldust eiranud sõiduk teisaldatakse politsei loal messi teisalduspartneri poolt ja hinnakirja alusel. 
Lisainfo: kontakt selgumisel.

Eesti Toidumess - Sööma! 2017 külastaja osalemise tingimused (PDF)