uudised header 1130x300

Eesti keeles rus eng

Eesti Toidumess - Sööma! ja Eesti Automess - Sõidame! toimumise aeg ja koht

Reede ja laupäev, 3.-4. mai 2019, Tallinna Lauluväljak, kell 11-20, sissepääs tasuta

Esitleja

Messi esitleja

Suurtoetaja

Uudised & teated

Suvi on tulekul: Eesti valib suvekokteili

Täna algab registreerimine konkursile Eesti Suvekokteil 2017, mille eesmärgiks on tutvustada Eesti joogitootjate tooteid ning selgitada välja nii alkoholivaba kui alkoholiga Eesti Suvekokteil 2017, mida igaühel on lihtne valmistada.

"Esmakordselt on tegemist joogikonkursiga, kus omavahel võistlevad tootjad, mitte baarmenid. Konkursi eesmärgiks on uute ja lihtsate, kuid atraktiivsete pidulike seltskonnajookide loomine Eesti kokteilikultuuri arendamiseks. Konkursile on osalema oodatud nii alkoholivabade kui alkohoolsete jookide tootjad, sh põhialkoholide, kergete alkoholide, likööride, õllede, siidrite, piimajookide, mahlade, mahlajookide, limonaadide, vee jms tootjad. Konkursi üheks eesmärgiks on eestimaiste toodete väärtustamine ja nendest uute põnevate jookide loomine pidupäevadeks, firma- ja seltskonnaüritusteks. Kutsume kõiki Eesti tootjaid või tootjate poolt volitatud edeasimüüjaid kaasa lööma!”, selgitas konkursi korraldamise eesmärke konkursi peakorraldaja Peep Saaren.

Sissejuhatuse konkursile tegi konkursi korraldusmeeskonna liige, Eesti tippbaarmen Tarmo Kiudorv: “Tegin vabariigi aastapäeva paiku lihtsa, kuid maitsva ja kauni näidiskokteili, millele sai nimeks "Eesti Vabariigi terviseks!” Joogi koostisained on Eesti päritolu ja seda saab igaüks ise kodus valmistada kas alkoholivabana või siis väikese alkoholiga. Tehke järele ja nautige Eesti Vabariigi terviseks!” Kokteili retsept ja valmistamise (video)õpetus: www.suvekokteil.ee.

Konkursist:
- Toimumise aeg ja koht: 5.-6.05.2017, Tallinna Lauluväljak, Eesti Toidumess - Sööma! Alcoscan messihalli 2. korrus, võistluste ala.
- Konkurss toimub reedel ja laupäeval algusega kell 12.00.
- Publikule on sissepääs tasuta.

Registreerumine:
- Konkursil osalemiseks saatke e-mail aadressile peep@toidumess.ee.
- Osavõtuks registreerumise tähtaeg on 20.03.2017 või kuni võistluskohti ajakavas jätkub. Konkursi ajakava avaldatakse peale registreerimistähtaja lõppu aadressil www.toidumess.ee (Ajakava).
- Konkursi retseptide esitamise tähtaeg on 25.04.2017. Koos retseptiga tuleb esitada ka võistlusjoogi hind, arvestades komponentide maksumust Eesti jaekaubanduses. Konkursi retseptid ja kokteili maksumus tuleb saata aadressile peep@toidumess.ee.

Lisainfo: Peep Saaren, 5629 3603, peep@toidumess.eewww.suvekokteil.ee

Fotol: Uus kokteil “Eesti Vabariigi terviseks!”, kokteili autor on Tarmo Kiudorv. Kokteili retsept ja valmistamise õpetus: www.suvekokteil.ee

Uus kokteil “Eesti Vabariigi terviseks!”, kokteili autor on Tarmo Kiudorv copy.JPG