Fotokool

Eesti keeles rus eng

Esitleja

Messi esitleja

Suurtoetaja

Nutikas Toidufoto – koolitus ja Eesti meistrivõistlused

Nutikas Toidufotokool 2019 ja Eesti meistrivõistlused on toimunud!

Reedel 3. mail toimus Eesti Toidumess - Sööma! raames Tallinna Lauluväljaku 2. korruse Klaassaalis suur koolituspäev Nutikas Toidufotokool ja messi teisel päeval 4. mail Eesti meistrivõistlused nutiseadmega toidupildistamises, kus said osaleda kõik soovijad. Kohtumiseni Eesti Toidumessil - Sööma! 9. ja 10. mail 2020!

Pildigalerii vaatamiseks klikka pildil või siinsamas.

nutikas.png 

Nutikas Toidufotokool 2019 koolitajad olid: 

Tuuli Mathisen : Foto autor Liis Tamra
Foto autor Liis Tamra
Toidufotograaf ja blogija Tuuli Mathisen:
Olen toidublogijana alustanud, aga nüüdseks ka toiduajakirjanikuna töötav toiduentusiast. Regulaarset koostööd teen toiduajakirjadele Oma Maitse ja Toit&Trend ning olen ka kümnekonna kokaraamatu autor. Tegelen nii retseptiloome kui ka toidustilistika ja -fotograafiaga. Armastan ausat ja head toitu, toiduga seotud emotsionaalset värvikirevat maailma ning kõiki äraütlemata vahvaid inimesi, kes selles valdkonnas tegutsevad.
Toidufotograaf Ragne Värk:
Olen toidublogija ja kokaraamatute autor. Teen kaastööd mitmete toiduettevõtetega retseptiloome, toidufotograafia ja -stilistika valdkonnas. Lisaks võib minu retsepte iganädalaselt kohata ajakirjas Naisteleht, kus ma köögitoimetajana töötan.
Ragne Värk : Foto autor Kerli Sosi
Foto autor Kerli Sosi
Lia Virkus : Foto autor Virge Viertek
Foto autor Schall & Schnabel

 
Fotograaf Virgo Haan:
Fotograaf, keda on alati paelunud ka video ning võimalus neid kahte ühendada. Nii on Virgo enda jaoks leidnud Cinemagraphi ehk liikuva foto suuna, millega on pühendunult tegelenud viimased kaheksa aastat. Lisaks on tal väga suur kirg uute ja innovaatiliste fotograafia ja mikrovideo suundade vastu, nagu näiteks 360 kraadi fotod ja videod. 2015. aastal valiti Virgo Haan Flixel Wizardiks. Samuti on ta alates 2013. aastast olnud Sony Imaging Ambassador.
www.instagram.com/virgohaan

 

Vandeadvokaat Toomas Seppel:
Vandeadvokaat, kes nõustab muusikaäri, filmitööstuse ning startup ettevõtteid intellektuaalse omandi ning isikuandmete õiguse alal. "Teadkem oma õigusi ja kohustusi - kellele kuulub ilus toidupilt ja mida sellega teha tohib."
Toomas Seppel : Foto autor Mardo Männimägi
Foto autor Mardo Männimägi
Herkki Ruubel : Foto autor Silver Gutmann
Foto autor Silver Gutmann

Tippkokk Herkki Ruubel
Ammende Villa peakokk, kes on elanud Londonis ning töötanud Michelini tärniga pärjatud Gordon Ramsay at Claridge's restoranis. Hiljem on Herkki Ruubel elanud ja töötanud Kopenhaagenis, restoranis Noma, mis on pärjatud kahe Michelini tärniga ning pälvinud maailma parima restorani tiitli. 
"Ilusad toidupildid meeldivad ja on kasulikud kõigile, kole pilt on parem jätta tegemata!"

   

Korraldaja kontakt

Lisette Vinter, lisette@eestimessid.ee, +372 520 3274, www.toidufotokool.ee


Nutikas Toidufoto ajalugu

Nutikas Toidufotokool 2019 ja Eesti meistrivõistlused nutiseadmega toidupildistamises 2019
Reedel 3. mail toimus Eesti Toidumess - Sööma! raames Tallinna Lauluväljaku 2. korruse Klaassaalis suur koolituspäev Nutikas Toidufotokool 2019. Koolitajad olid toidufotograaf ja blogija Tuuli Mathisen, toidufotograaf Ragne Värk, fotograaf Virgo Haan, vandeadvokaat Toomas Seppel ja tippkokk Herkki Ruubel. Messi teisel päeval 4. mail Eesti meistrivõistlused nutiseadmega toidupildistamises 2019.

Eesti Toidumessi toidupildistamise workshop Koorekeerises 7.4.2018