uudised header 1130x300

Eesti keeles rus eng

Eesti Toidumess - Sööma! ja Eesti Automess - Sõidame! toimumise aeg ja koht

Laupäev ja pühapäev 9.-10. mai 2020, Tallinna Lauluväljak.
Avatud laupäeval kell 11-20 ja pühapäeval kell 11-18. Sissepääs tasuta. 

Esitleja

Messi esitleja

Suurtoetaja

Aasta oodatuim toiduvaldkonna suursündmus Eesti Toidumess-Sööma! toimub kahe nädala pärast 5.-6. mail Tallinna Lauluväljakul

Eesti Messide pressiteade
21.04.2017

5. ja 6. mail toimub Tallinna Lauluväljakul Eesti Toidumess- Sööma!, mis on seni suurim toiduteemaline mess Eestis ja koondab kõik Eesti toiduvaldkonna tegijad - tootjad, jae- ja hulgimüüjad, HoReCa sektori esindajad (restoranid, cateringi ettevõtted) ja toiduvaldkonnaga seonduvad organisatsioonid ja arvamusliidrid.

Riigi suurima kulinaarse atraktsioonina on kord aastas toimuv Eesti Toidumess huviväärsus nii eestlastele kui ka väliskülalistele. See on suurepärane võimalus näidata maailmale ja välismaistele ettevõtetele, mida Eestis toota ja toiduga teha osatakse.

"Toit on ühe riigi visiitkaart, mille areng ja hea käekäik ei peaks meist keda ükskõikseks jätma. See on identiteedi küsimus, mis kannab sõnumit meist kui rahvusest," tõi messi peakorraldaja Angelica Udeküll välja Eesti Toidumessi põhiidee.

Messilt leiab palju kasulikku igaüks - mõeldud on nii toiduvaldkonna professionaalidele kui neile, kes lihtsalt head sööki ja jooki armastavad ning on huvitatud, millised arengud Eestis toiduvaldkonnas toimuvad.

Kahe päeva vältel saavad külastajad ohtralt teadmisi otse sadadelt toiduvaldkonna eksponentidelt ja kahel laval toimuvatelt valdkonna asjatundjate etteastetelt. Arutletakse näiteks, milline on tervist toetav toitumine, mis on toidu tulevik ja mida tähendab Eesti toidutee ning antakse ülevaade toiduvaldkonna rõivatrendidest, uutest võimalustest toiduainete säilitamisel ja paljust muust, mis on toiduga seotud. Kohal on Eesti Toiduliit, Eesti Toitumisnõustajate Ühendus, Eesti Tsöliaakia Selts, Eesti Põllumajandus- Kaubanduskoda jpt eriala organisatsioonid.

Lisaks tutvustab Eesti Kulinaaria Instituudi president Dimitri Demjanov messi mõlemal päeval Bocuse d'Or konkurssi ning konkursile kandideerijaid. Messil viiakse läbi ka konkurss Suvekokteil 2017, kus on kõikidel Eesti joogitootjatel võimalus tutvustada oma tooteid ja nende baasil valmistatud alkohoolseid kui alkoholivabasid uusi seltskonnajooke, mida igaühel on võimalus kodus järele teha.

Messikülastajatele pakutav kultuuriprogramm on sama sisutihe kui toiduprogramm - mõlemal päeval esitlevad Eesti artistid oma kavasid, mida saab erinevate ürituste sisustamiseks tellida. Esimesel päeval astuvad üles uued ja põnevad tulijad - teiste seas Kalle Sepp, Elis Loik, Anelle Tamm, Mart Abro jt. Teisel messi päeval näeme ja kuuleme tuntumate artistide etteasteid, kelle hulgas nt Anne Veski, Marju Länik, Maarja, Uku Suviste, Anna Darling jt.

Närvikõdi pakub messikülastajatele Vello Vaher, kes sooritab messil nii maailma rekordi kui Guinnessi rekordi purustamise katse. Lisaks valitakse messil aasta Figuurisõber 2017.

Eesti Toidumess- Sööma! on vahva kogupereüritus. Lastele mõeldes on püstitatud suur Vudila mängumaa, kust ei puudu ka liikluslinnak ja miniloomaaed. Kohal on ka Piip ja Tuut tsirkuseprogramm ning 7D kino! Ka lemmikloomad tasub kaasa võtta, kuna sellegi valdkonna toidupakkujad on messil esindatud.

Sissepääs messile on mõlemal päeval kõikidele külastajatele tasuta!

Lisaionfo: www.toidumess.ee