uudised header 1130x300

Eesti keeles rus eng

Eesti Toidumess - Sööma! ja Eesti Automess - Sõidame! toimumise aeg ja koht

Laupäev ja pühapäev 9.-10. mai 2020, Tallinna Lauluväljak.
Avatud laupäeval kell 11-20 ja pühapäeval kell 11-18. Sissepääs tasuta. 

Esitleja

Messi esitleja

Suurtoetaja

Joogid, mille loomislugu on kunst


Koch esineb Toiduliidu laval laupäeval kell 15.30 

Juba aegade algusest on inimesed kodudes oma tarbeks valmistanud erinevaid alkohoolseid jooke. Tööstuslikult on Eestis alkoholi toodetud pisut üle saja aasta. Käesolevaks ajaks on pisikese Eesti alkoholiturg avatud, nagu ka kogu maailm Eestile. Täna on igas korralikus kaupluses valik maailma parimatest ja huvitavamatest jookidest ja oleme ka ise tarbijatena üha nõudlikumad oma toidulaua, jookide ja tervise suhtes.

Pildil: Metsamoori eliksiiri kaasautor, rahvameditsiini esindaja Irje "Metsamoor" Karjus: “Metsamoori eliksiiri loomisel on kasutatud värskeid männikasve, kuusekasve ja noori kaselehti, mis on korjatud hiliskevadel, kui loodus on talveunest õide puhkenud eeterlikud õlid on taimedes kõige intensiivsemad. Parimas küpsusastmes puhkenud kasvud ja värskelt oma parimasse suurusesse kasvanud lehed annavad eliksiirile iseloomuliku aromaatsuse ja põhjamaa metsade sügavat müstikat meenutava lõhnabuketi”.

See kõik on tekitanud olukorra, kus pelgalt uue kujundusega odavama hinnaga alternatiivse toote turule toomine ei tekita üheski tarbijas ei närvikõdi, ega võta põlvest nõrgaks. Selleks, et olla edukas, on vaja tootjana mõelda kui tarbija - uurida trende ja ennustada, mis on ülehomme või aasta pärast veel jätkuvalt põnev ja teemakohane. Koduturu jälgimisest üksi ei piisa, tuleb end kursis hoida maailmas üldisemalt toimuvate muudatustega, milleks võivad olla uued ägedad pakendid, uudsed tehnoloogiad,  omanäolised maitseomadused või muu lisandväärtus.

Tänapäeva kiires argipäevas on kasvav trend „ökoloogilised/looduslikud“ tooted, ehk siis mahekaubandus. Inimesed otsivad tooteid, mis on tervislikud, organismile kasulikumad, puhtamad ja naturaalsemad.  Alkoholi baasil valmistatud rahvameditsiinis kasutatavad ravimid on põhjamaal läbi ajaloo olnud inimeste rohukappides ning külmadel aegadel aidanud keha soojendada. Ravimtaimedele valatud alkoholtõmmist nimetatakse tinktuuriks ja seda kasutatakse nii pealemäärimiseks kui ka näiteks ravimteedesse või vannivette lisamiseks.

Parimate näidetena vanarahvatarkuse ja tänapäeva ühendamisel on Kochi tootevalikus Alfalfa ja Metsamoori eliksiir. Mõlemad käsitöö peenviinad on loodud loonud selleks, et taaselustada vanu traditsioone ning hoida eestlaste kui loodusrahva iidseid tarkusi jätkuvalt au sees. Joogid on nautimiseks pigem sõrmkübaratäis korraga ja/või toidu kõrvale aperatiivina, sest Lutsern ravimtaimena aitab söögiisu tekitada ja ka toitu paremini seedida.

Ivar Grossev, Koch OÜ

Metsamoori Eliksiir copy.jpg
Alfalfa (pildil allpool) on käsitöö peenviin, mis sisaldab endas Lutserni ehk alfalfa taime, mis on rikkalik looduslike vitamiinide, mineraalide ja valkude poolest. Sajandeid on lutserni kasutatud alternatiivmeditsiinis vananemisvastaste ja elujõudu andvate toimeainete pärast. Lutsern sisaldab suurt kogust valke, mis on energiaallikaks ning tagab keha elujõulisuse ja immuunsuse, sisaldades A-, E-, U- , B6-, K- ja D-vitamiini. Lutsern aitab organismil toksiinidest puhastuda, toetab südame ja maksa tööd, parandab söögiisu ja ainevahetust, tõstab organismi vastupanuvõimet.

Alfaalfa copy.png