uudised header 1130x300

Eesti keeles rus eng

Eesti Toidumess - Sööma! ja Eesti Automess - Sõidame! toimumise aeg ja koht

Laupäev ja pühapäev 9.-10. mai 2020, Tallinna Lauluväljak.
Avatud laupäeval kell 11-20 ja pühapäeval kell 11-18. Sissepääs tasuta. 

Esitleja

Messi esitleja

Suurtoetaja

Maxima teatab: Võistlustele registreerimine on alanud!

4. ja 5. mail toimuvad Tallinna Lauluväljakul Eesti Toidumessil - Sööma! esmakordselt Maxima Eesti Toidumeistrite võistlused. Riigi parimad selgitatakse välja kartulikoorimises, viilutamises ja kalafileerimises. Osaleda saavad kõik soovijad, eelregistreerida tuleb ennast aadressil toidumeistrid@toidumess.ee. Võistluse reeglid ja videoõpetused: www.toidumeistrid.ee.

Võistuse korraldaja Krista Kalmus: "Kokkade võistluseid korraldatakse Eestis erinevaid, aga rahvavõistluseid mitte. Korraldame toidumeistrite võistlused selleks, et talendid rahva seast püünele pääseksid ja oma oskuseid näidata saaksid. Samuti on oluline edendada lihtsaid ja eestlastele omaseid toidutegemise töövõtteid, näiteks kartulikoorimine, milleks on üpris mitmeid erinevaid nippe. Soovi korral saavad võistlusel osaleda ka koolitatud kokad ja toiduprofid, aga arvata on, et ka hobikokkade seas on talendikaid tegijaid, kellel nüüd laval võimalus särada on! Andke endast märku ja julget registreerumist!"

Eesti Peakokkade Ühenduse juhatuse liige, võistluse peakohtunik Priit Toomits (pildil): "Võistluste teemad ehk tegevused tunduvad küll lihtsad, kui näiteks kodus vorsti viilutad, aga proovige seda teha võistlustingimustes - see polegi nii lihtne! Ise olen aastate eest sellisel võistlusel osalenud ja oli päris põnev. Samuti on klaarsäga fileerimine selline tegevus, et kes sellega kiirelt ja veatult hakkama saab, ongi juba meister valmis! Julget osalemist!"

Maxima Eesti Toidumeistrite võistlused 2018 võistluskategooriad:

Laheotsa Eesti meistrivõistlused kartulikoorimises toimub reedel 4. mail, algusega kell 13.30. 
1 kg Laheotsa pestud kartulite koorimiseks on aega kuni 5 minutit. Võidab see, kes kõige lühema aja jooksul koorib kõige väiksema kaoga puhtaimad kartulid.

Maks&Moorits Eesti meistrivõistlused viilutamises toimub reedel 4. mail, algusega kell 15.30.
350 gr 77,7% Lastevorsti viilutamiseks on aega kuni 1 minut. Võidab see, kes selle aja jooksul suudab viilutada kõige rohkem terveid viile.

M.V.Wool Eesti meistrivõistlused kalafileerimises toimub laupäeval 5. mail, algusega kell 13.30.
Iga võistleja fileerib üha M.V.Wooli klaarsäga. Võidab see, kes kõige kiiremini saavutab kohtunikkonna arvates parima tulemuse.

Võistlustegevuste videoõpetused on valminud koostöös Tallinna Teeninduskooliga, neid saab vaadata lehel www.toidumeistrid.ee.

Võistluse kohtunikud on Eesti Peakokkade Ühenduse liikmed. Auhinnad on võistluse nimepartneritelt ja karikas Eesti Toidumessilt. Võitjate autasustamine toimub Eesti Toidumessi EPKK pääsukeselaval.

Lisaks toimuvad kahe päeva jooksul Santa Maria Eesti meistrivõistlused maitseainete tundmises, kus pimemaitsmisel tuleb õigesti ära arvata 20 maitseainet. Eelregistreerimine ei ole vajalik, osaleda saavad kõik!

MySnack selgitab välja Eesti Snäkimeistri, milleks tuleb samuti pimedegustatsiooni käigus valida õigeid tervislikke snäkke. Superfinaal toimub EPKK pääsukeselaval laupäeval 5. mail kell 15.30. Lisainfo: www.snäkimeister.ee.

Eesti Toidumess - Sööma! toimub reedel ja laupäeval 4.-5. mail 2018 Tallinna Lauluväljakul kell 11-20. 70 000m2 suurusel messialal tutvustavad toiduvaldkonna tooteid ja teenuseid sajad eksponendid, nende seas restoranid ja cateringid. Toimub auhinnagala Aasta Toidutegu ja Eesti Mahekonverents, valitakse Eesti Suvekokteili. Üritustele tellitavaid esinemiskavasid tutvustavad Toiduliidu ja EPKK pääsukeselaval head Eesti artistid Laura, Birgit, Marek Sadam, Hellad Velled, Helin-Mari Arder jpt. Sissepääs on kõigile tasuta. Eesti Toidumessi ajakava ja lisainfo: www.toidumess.ee

Võistluste lisainfo ja registreerimine:

Krista Kalmus
Võistluse korraldaja
5665 4735
toidumeistrid@toidumess.ee
www.toidumeistrid.ee

toomits.jpeg